سینما ، دین و اندیشه

۳ مطلب در مرداد ۱۳۹۳ ثبت شده است

نقد فیلم سینمایی نوح

نقد فیلم سینمایی نوح (noah) با بازی راسل کرو ، آنتونی هاپکینز ، اما واتسون ، جنیفر کانلی و ... به کارگردانی دارن آرنوفسکی که در سال 2014 و با هزینه قریب بر 140 میلیون دلار ساخته شده است .

موسیقی این فیلم توسط کلینت منسل clint mansell ساخته شده است .

در این فیلم انواع است تهمت ها و دروغ ها را به پیامبر خدا نسبت می دهد 

در این فیلم پیامبران خدا هیچ گونه اصمتی ندارند و شراب می خورند و . . .   . 

نقد این این توسط تلویزیون اینترنتی روشنگری تولید و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است .

*** از اینجا مشاهده کنید ***

  • سجاد هاشمی

ما نوح‌ را به‌ سوى قومش‌ فرستادیم‌ (وگفتیم‌) ‌ آگاه‌ کن‌ قوم‌خود را قبل‌ از آن که‌ ایشان را عذابى دردناک‌ بیاید

و ما تا رسولى نفرستیم‌ هرگز کسى را عذاب‌ نکنیم

و نوح‌ عرض‌ کرد، پروردگارا هیچ‌ یک‌ از کافران‌ را بر روى زمین‌ باقى مگذار . چرا که اگر باقى گذارى بندگانت را گم راه کنند،‌ و جز فاجر کفران بیشه‌اى به بار نیاورند.» قرآن


بسمه الله الرحمان الرحیم

فیلم سینمایی نوح (ع) در سال 2014 و باهزینه ای قریب بر 140 میلون دلار به کارگردانی دارن آرنوفسکی ساخته شد .

همزمان با تولید این فیلم موجی از نگرانی های مسیحیان سراسر جهان نسبت به تحریف های احتمالی هالیود به این واقعه تاریخی فراگرفته بود تا جایی که راسل کرو بازیگر نقش نوح را واداشت تا از پاپ فرانسیس تقاضا کند تا این فیلم را پیش از اکران آن ببیند .

نکته مهمی که وجود دارد این است که شما نباید انتظار بی جایی از تولیدات هالیود و به طور مشخص از کارگردان این فیلم به دلیل سابقه تاریخی در ایجاد تحریف در واقعیات و نوع نگرش متریالیسی آنان به وقایع و اعتقادات مذهبی داشته باشید

اما قصد این متن تنها روشنگری درباره اعتقادات و انحرافات ذهنی سازندگان و حامیان این دسته از تولیدات می باشد که بی شک اثر خود را در ذهن اقشار مختلف مردم گذاشته و آنان را به سمت اهداف خود سوق می دهد .


برای مشاهده متن کامل به ادامه مطلب بروید .

  • سجاد هاشمی

شیطنت خائنانه


بسمه تعالی

ابتدا شما را دعوت می کنم به مطالعه بخشی از بیانات شب گذشته امام خامنه ای در دیدار با مسئولان وزارت خارجه و سپس به اتفاقی که در پس آن در برخی روزنامه های کشور اتفاده است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بخش پایانی سخنانشان را در این دیدار به موضوع تعامل با جهان اختصاص دادند.
ایشان با تأیید سخنان دو روز قبل رئیس‌جمهور در جمع سفیران و کارداران درخصوص تعامل با همه دنیا افزودند: در این میان دو استثنا وجود دارد رژیم صهیونیستی و آمریکا.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان چند دلیل و استدلال درباره نفی تعامل با آمریکا تأکید کردند: رابطه با آمریکا و مذاکره با این کشور به جز در موارد خاصی برای جمهوری اسلامی نه تنها هیچ نفعی ندارد بلکه ضرر هم دارد و کدام عاقلی است که دنبال کار بی‌منفعت برود!؟
ایشان افزودند: عده‌ای اینجور وانمود می‌کردند که اگر با آمریکایی‌ها دور میز مذاکره بنشینیم بسیاری از مشکلات حل می‌شود، البته ما می‌دانستیم اینجور نیست اما قضایای یک سال اخیر برای چندمین بار این واقعیت را اثبات کرد.
رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: در گذشته میان مسئولان ما و مسئولان آمریکا هیچ ارتباطی نبود اما در یک سال اخیر بخاطر مسائل حساس هسته‌ای و تجربه‌ای که مطرح شد انجام بشود، بنا شد مسئولان تا سطح وزارت خارجه تماس‌ها، نشست‌ها و مذاکراتی داشته باشند اما از این ارتباطات نه تنها فایده‌ای عاید نشد بلکه لحن آمریکایی‌ها تندتر و اهانت‌آمیزتر شد و توقعات طلبکارانه‌ی بیشتری را در جلسات مذاکرات و در تریبون‌های عمومی بیان کردند.
رهبر انقلاب افزودند: البته مسئولان ما در نشست‌ها در جواب طلبکاری آنها، جواب‌های قوی‌تر و گاهی گزنده‌تر دادند، اما در مجموع معلوم شد مذاکره برخلاف تصورات برخی‌ها، به هیچ چیز کمک نمی‌کند.
رهبر انقلاب در همین زمینه، افزایش تحریم‌ها را مورد اشاره قرار دادند و گفتند: آمریکایی‌ها نه تنها دشمنی‌ها را کم نکردند بلکه تحریم ها را هم افزایش دادند! البته می‌گویند این تحریم‌ها، جدید نیست اما در واقع جدید است و مذاکره در زمینه‌ی تحریم هم، فایده‌ای نداشته است.
ایشان افزودند: البته در زمینه‌ی ادامه‌ی مذاکرات هسته‌ای، منع نمی‌کنیم و کاری که دکتر ظریف و دوستانشان شروع کردند و تا امروز هم خوب پیش رفتند دنبال می‌شود اما این، یک تجربه‌ی ذیقیمت دیگر برای همه بود که متوجه شویم نشست و برخاست و حرف زدن با آمریکایی ها، مطلقاً تأثیری در کم کردن دشمنی آنها ندارد و بدون فایده است.
رهبر انقلاب در تبیین ضررهای ناشی از مذاکره با آمریکایی ها افزودند: این کار ما را در افکار عمومی ملت‌ها و دولت‌ها به تذبذب متهم می‌کند و غربی‌ها با تبلیغات عظیم خودشان، جمهوری اسلامی را دچار انفعال و دو گانگی جلوه می‌دهند.
ایشان همچنین ضرر دیگر نشست و برخاست با آمریکا را ایجاد زمینه برای طرح توقعات جدید از سوی آنها دانستند.
رهبر انقلاب در جمع‌بندی این بخش از سخنانشان، تعامل با رژیم صهیونیستی را موضوعاً منتفی خواندند و درباره آمریکایی‌ها هم گفتند: تا وقتی وضع کنونی یعنی دشمنی امریکا و اظهارات خصمانه دولت و کنگره آمریکا درباره ایران ادامه دارد تعامل با آنها نیز هیچ وجهی ندارد. و اما بعد ، اتفاقی که امروز به صورت خوشبینانه از سر ناآگاهی و واقع بینانه آن از سر دشمنی در کشور اتفاق افتاد تیتر های جهت داری است که برخی روزنامه ها به آن پرداخته اند

این روزنامه ها با بلد کردن برخی تیترها و کنار هم قرار دادن آنها در یک نگاه در صدد القای ناخودآگاه امراض و اهداف خود در فضای عمومی کشور و اقدام علیه شخص اول کشور می باشد .

 

  • سجاد هاشمی